Connect with Us

Mbledhje e gjatë me ekipin dhe stafin, ja si i bindi Takaj lojtarët të kthehen në stërvitje

Sport

Mbledhje e gjatë me ekipin dhe stafin, ja si i bindi Takaj lojtarët të kthehen në stërvitje

Publikuar

-

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, është detyruar që të udhëtojë vetë drejt Korçës që të kthejë normalitetin në radhët e klubit të tij, pas bojkotit që i bënë futbollistët stërvitjes ditën e martë. Lojtarët kërkonin rrogat e prapambetura dhe deshën shpjegime nga klubi pse nuk po paguhen, duke detyruar numrin 1 që të shkojë vetë sot në stërvitje për t’u takuar me ta dhe për të kthyer qetësinë me premtimin se detyrimet e tyre do të shlyheshin të gjitha.

Për rreth 40 minuta, Takaj ka zhvilluar një mbledhje me lojtarët e tij, duke u bërë të qartë se këto probleme financiare ishin të kalueshme dhe brenda ditëve në vijim të gjithë do të paguheshin sipas detyrimeve që u kishte klubi.

Ai u ka kërkuar që të impenjoheshin maksimalisht në vijim dhe të evitonin situata të tilla nëse do të shfaqeshin përsëri, meqë klubi përballet me pasiguri financiare si shkak i dënimit të dhënë nga UEFA dhe zvogëlimi i mundësive për të siguruar të ardhura ekonomike. Takaj u ka dhënë lojtarëve garanci për pagat e tyre deri në fund të edicionit aktual, duke bërë të qartë se të gjitha marrëveshjet do të respektoheshin, përtej këtyre vonesave.

Pas kësaj mbledhje, lojtarët kanë dalë rregullisht në stërvitje, duke vazhduar përgatitjet për ndeshjen e fundjavës në Superiore, në pritje që fjalët e Takajt të bëhen realitet dhe ata së shpejti të gjenin në llogaritë bankarë të tyre shumat e prapambetura që për disa futbollistë korrespondojnë me rrogat e gjysmës së vitit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: