Connect with Us

“Play-Off” Maqedoni-Kosovë, dy presidentët e Federatave bëjnë paktin e papritur

Kombëtare

“Play-Off” Maqedoni-Kosovë, dy presidentët e Federatave bëjnë paktin e papritur

Publikuar

-

Në muajin mars, Kosova ka mundësinë e artë për të shkuar për herë të parë në Europian dhe përballë do të ketë skuadrën e Maqedonisë së Veriut në “Play Off”. Kosova ka treguar se ka një skuadër mjaft të mirë dhe se fiton edhe kundër ekipeve shumë më të forta në letër e padyshim që është favoritja kryesore për të kaluar në Europian nga Liga e Kombeve.

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka kërkuar nga federata maqedonase një numër më të lartë biletash për tifozët shqiptarë dhe në lidhje me këtë kërkesë, ka reaguar vetë presidenti i Federatës Maqedonase të Futbollit, Muhamet Sejdini. Numri një i futbollit në Maqedoni, pranoi se me Kosovën ka marrëdhënie të mirë dhe se është gati të miratojë kërkesën e Kosovës.

“ë 18 dhjetor 2019 do të kemi Këshillin Drejtues dhe do të vendosim përfundimisht ku do të luhet. Por, alternativa e parë është stadiumi në Shkup, por do ta lë një rezervë të vogël nëse Komisioni për Integritet në UEFA, e sheh si ndeshje me rrezikshmëri këtë ndeshje, atëherë do të ketë ndryshime. Por, fillimisht them se ndeshja do të luhet në Toshe Proeski në Shkup dhe do t’iu tregojmë botës se do të dimë të organizojmë ndeshje të tilla.

Jam mik i mirë me Agim Ademin, por edhe me Dukën, udhëtojmë shpesh bashkë. Nuk i lë anash edhe federatat e Ballkanit. Jemi gjithnjë bashkë. Jam i gatshëm t’ia mbush kërkesën Ademit”, tha Sejdini./Vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Nuk ka më dyshime, vendoset data e prezantimit të Manajt te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është tashmë lojtar i Barcelonës. Lushnjari ditën e djeshme iu nënshtrua vizitave mjekësore, duke i kaluar me sukses dhe hapur rrugën e prezantimit si lojtar blaugrana. 22-vjeçari ditën e sotme ka qenë i pranishëm në stadium, për të ndjekur ndeshjen, që Barcelona B e humbi minimalisht 1-0 ndaj Tarragonës pasi udhëtoi me ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

U largua nga loja i dëmtuar, Kumbulla befason me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë Marash Kumbulla i qetësoi të gjithë tifozët e Veronës se lëndimi që pësoi në barazimin e sotëm kundër Bolonjës 1-1 nuk do ta mbajë larg fushave. 19-vjeçari shprehet i gëzuar për rezultatin e verdhebluve dhe karakterin e fortë të shokëve të skuadrës, ndërsa thekson se do të rikthehet shpejt në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Tronditet Kombëtarja shqiptare, tifozët e Napolit bëjnë kërkesën e çuditshme

Publikuar

-

Nga

Tifozët e Napolit janë ngritur kundër ekipit të tyre pas humbjes së djeshme kundër Fiorentinës 0-2 në shtëpi. Irritimi me lojtarët ka arritur deri aty sa njëri prej tifozëve pas përfundimit të sfidës ka kërkuar që trajneri i Shqipërisë Edi Reja të ulet në vend të Xhenaro Gatuzos, i cili e deklaroi haptazi se skuadra […]

LEXO TE PLOTE