Connect with Us

Takaj: Do shesim futbollistë, presim vendim pozitiv nga Gjykata Federale

Sport

Takaj: Do shesim futbollistë, presim vendim pozitiv nga Gjykata Federale

Publikuar

-

Janë katër lojtarët të cilët Skënderbeu duke parë edhe krizën që po kalon, t’i përfshijë në merkato dhe bëhet fjalë për kualitete dhe lojtarë “boshti” në këtë pjesë të parë të sezonit, si: Gripshi, Krasniqi, Bregu dhe Dita. Të katër titullarë dhe nga më të spikatur edhe në Superiore duke ndihmuar jo pak ekipin bardhekuq.

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, në një prononcim që ka dhënë për “Rtshsport”, nuk e mohon një fakt të tillë, e madje sipas tij, nuk do të ketë vetëm merkato në dalje, por edhe afrime të lojtarëve cilësorë, qofshin ata nga tregu vendas, por edhe i huaj.

“Merkato në dalje, gjithmonë do ketë, sepse Skënderbeu është i hapur dhe nuk është bërë pengesë për lojtarët premtues që janë në momente të suksesshme. Kemi bërë merkato edhe në mes të sezonit, sepse ne nuk rrimë duarkryq. Janë lojtarë me perspektivë që luajnë jo vetëm brenda por edhe jashtë vendit. Janë premtues, për momentin nuk ka gjë konkrete sepse do t’i bëjmë publike”, – tha Takaj.

Gjyqi

Te Skënderbeu presin gjyqin në Gjykatën Federale, që sipas presidentit Takaj jep shpresë edhe për faktin se: “Presim një rezultat pozitiv dhe besojmë shumë, sepse ne dimë se çfarë bëri KAS-i. Nuk ishte vendim surprizë për ne ai që dha KAS-i. Tashmë presim me shpresë dhe me besimin e plotë një tjetër vendim pozitiv nga Gjykata federale”, – tha Takaj.

Në fund presidenti kërkon që të ketë sa më shumë tifozë në sfidën e radhës me skuadrën e Vllaznisë, pasi lekët e arkëtuara nga biletat e shitura, nga klubi korçar do të shkojnë për banorët e prekur nga tërmeti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: