Connect with Us

Vazhdojnë punimet, ja si duket sot stadiumi i ri i Kukësit

Sport

Vazhdojnë punimet, ja si duket sot stadiumi i ri i Kukësit

Publikuar

-

Prej dy sezonesh Kukësi, nuk ka një stadium të vetin dhe është detyruar të luajë në impiante të ndryshme.

Punimet në “Zeqir Ymeri” po ecin me ritme të shpejta dhe deri më tani, thuajse kanë përfunduar ngritjet e tribunave.

Presidenti i verilindorëve, Safet Gjici është shprehur se ky stadium do të përfundojë deri në verën e vitit 2020 dhe se Kukësi sezonin tjetër do të luajë në shtëpinë e vet.

Nënkampionët e Shqipërisë janë endur në stadiume të ndryshme, gjë që ka ndikuar jo pak në objektivat e skuadrës sezonet e fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Edi Reja zbarkon në Shqipëri, zbulohet plani i tij i radhës

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, është në T ranë. Arsyeja e kësaj vizite të italianit ka qenë nisja e punës për një platformë të tijën në lidhje me ekipet kombëtare. Dje, trajneri i kuqezinjve, së bashku me stafin e tij teknik janë vendosur në një nga sallat e Federatës Shqiptare të Futbollit, për të diskutuar, […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Trajneri nuk e futi në lojë, yllin e Milanit e kap ankthi dhe përfundon në spital

Publikuar

-

Lënia në stol e sulmuesit brazilian Lucas Paqueta në ndeshjen që Milani fitoi 3-2 ndaj Udinese (fundjavën e kaluar) ka krijuar probleme shëndetësore të lojtari. Sipas “La Republica”, 22-vjeçari ka kaluar momente paniku dhe ankthi. Për këtë arsye, fillimisht ai është vizituar nga stafi mjekësor i Milanit, menjëherë pas ndeshjes, në mjediset e stadiumit “San […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shënoi gol me dorë, Mbappe bën reagimin epik (video)

Publikuar

-

Kylian Mbappe arriti që të siguroi finalen e Ligës në Francë pasi ekipi i Psg mposhti në transfertë Reims me rezultatin 0-3. Përtej fitores së klubit parizien ajo që ra në sy ishte një veprim i Mbappes. Sulmuesi francez gjatë një rrëmuje në zonë tentoi ta arrijë topin, ndërkohë që rrëzohet nga mbrojtësi i Reims […]

LEXO TE PLOTE