Connect with Us

Vetëm pak orë që kanë dalë, nuk do e besoni sa bileta janë shitur deri tani për derbin

Sport

Vetëm pak orë që kanë dalë, nuk do e besoni sa bileta janë shitur deri tani për derbin

Publikuar

-

Nesër, duke filluar nga ora 19:00, do të luhet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e vlefshme për javën e 15-të, të Kategorisë Superiore.

Ky derbi do të luhet në stadiumin e ri “Air Albania”, që do të presë për herë të parë një ndeshje të Kategorisë Superiore.

Sot kanë dalë në shitje biletat, ndërsa kur kanë vetëm pak oprë që po shiten, kanë avulluar plot 7 mijë të tilla. Pritet që stadiumi nesër të jetë i tejmbushur…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi i ndërpreu super sezonin, Vedat Muriqi jep mesazhin e madh

Publikuar

-

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi po kalonte një sezon fantastik me skuadrën e Fenerbahçes, të cilës iu bashkua merkaton e verës së kaluar, derisa kampionati u ndërpre për shkak të përhapjes së koronavirusit. 25 vjeçari është i 3-ti në listën e golashënuesve të këtij sezoni në Superligën Turke, me 13 gola të shënuar, por kjo nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Forca Tirona”/ Ja si po e kalon karantinën Gëzim Sinemati

Publikuar

-

Në këtë situatë të vështirë, ku të gjithë njerëzit janë të detyruar të qëndrojnë në shtëpi, opinionisti i njohur, Gëzim Sinemati ka zgjedhur ta “luftojë” Koronavirusin, duke luajtur ping pong në kushtet e shtëpisë. Në tavolinën e impovizuar të ping pongut, bie në sy “rrjeta ndarëse” e dy fushave, për të bërë këtë ndarje është […]

LEXO TE PLOTE