Connect with Us

Artan Hoxha: Tifozët e Tiranës më kërkojnë bileta mua, ja kanë lënë vetëm një pike që t’i shesë

Sport

Artan Hoxha: Tifozët e Tiranës më kërkojnë bileta mua, ja kanë lënë vetëm një pike që t’i shesë

Publikuar

-

Në pritje të derbit të kryeqytetit, në studio televizive është duke u diskutuar mbi pritshmërinë e kësaj supersfide. Gazetari i njohur Artan Hoxha është i ftuar në studion e “Pressing”, në ABC News, i cili ka folur mbi disa prej problematikave të kësaj sfide.

“Që në momentin kur ka nisur shitja e biletave, deri sot pasdite, ishte e pamundur të mos rrije në radhë me orë të tëra.

Ti mund të hapësh 10 pika, por ti ia lë një pikë që nuk çfarë të bëjë i shkreti. Kanë punuar me orare të tejzgjatura dhe është problem se nuk do t’i përballojnë. Problemi është te uria e tifozëve të Tiranës për bileta dhe unë jam interesuar sot pasdite. Është e pamundur për të gjetur bileta te sektori i Tiranës. Njerëzit që më kërkonin t’i ndihmoja për bileta ishin të shumtë. Komoditeti këtu ndikon më tepër.

Kam parë tre breza që kërkojnë bileta, edhe femra ka shumë. Nesër do të jetë numri mjaft i madh. Do të jetë një sfidë e madhe edhe për forcat e sigurisë, pasi rivaliteti mes tifozerive është i madh. Ka shumë ndryshim me ndeshjen e Shqipërisë kundër Francës”, tha Hoxha.

“Partizani ka hall se nuk ka ku t’i çojë lojtarët, ka shumë. Ndryshe nga Tirana, që vuan alternativat. Në derbin e fundit, Tirana kishte një eufori të madhe, dhe kjo gjë e vuri në vështirësi ekipin. Tirana humbte një ndeshje në vit. Nuk e kam menduar kurrë që gjashtë vite rresht, Partizani do ta dominonte Tiranën”, tha Hoxha për dy klubet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE