Connect with Us

Çmenduri/ Ja sa bileta janë shitur për derbin Partizani-Tirana kur jemi edhe 3 orë nga starti i saj

Sport

Çmenduri/ Ja sa bileta janë shitur për derbin Partizani-Tirana kur jemi edhe 3 orë nga starti i saj

Publikuar

-

Partizani dhe Tirana do të përballen në derbi ditën e sotme, në stadiumin Kombëtar “Air Albania”.

Një ndeshje kjo që pritet të dhurojë spektakël, edhe për shkak të rivalitetit të madh mes dy ekipeve.

E jashtëzakonshme pritet të jetë edhe  atmosfera në shkallët e stadiumit, teksa së fundmi klubi i Partizanit, i cili është edhe pritës në këtë ndeshje, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare kanë njoftuar se 3 orë para ndeshjes, janë shitur plot 19.000 bileta.

Një numër ky shumë i lartë, i cili pritet të rritet akoma edhe më shumë në orët në vazhdim, pasi shitja e biletave vijon me ritme të larta.

Njoftimi i klubit:

“Klubi njofton se vijon interesimi i jashtëzakonshëm për derbin Partizani – Tirana i cili luhet sonte në “Air Albania Stadium” ora 19:00.
19.000 bileta është deri më tani numri i biletave të shitura deri tani. Nxitoni për biletat e fundit që të jeni pjesmarës në Derbin Historik”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE