Connect with Us

Europa League: 32 ekipet e kualifikuara/ Ja data dhe ora kur do të hidhet shorti

Sport

Europa League: 32 ekipet e kualifikuara/ Ja data dhe ora kur do të hidhet shorti

Publikuar

-

Janë mbyllur dje ndeshjet e fundit të grupeve në Europa League. Nga 12 grupe, dy të parat kanë prerë biletën për në raundin e 1/16-ve. Këtyre 24 ekipeve u janë shtuar dhe 8 ekipet që vijnë nga vendet e trea nga grupet e Champions League.

Shorti për raundin e 1/16 do të hidhet ditën e henë, 16 dhjetor, ora 13:00. Ndërsa një orë më parë po atë ditë do të hidhet shorti i Champions League.

24 ekipet e kualifikuar nga grupet e Europa League:

8 ekipet e ardhura nga grupet e Champions League:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

30 mjekë shqiptarë shkuan për të ndihmuar Italinë/ Emocionohet De Biasi, ja postimi i tij

Publikuar

-

Italia është një nga vendet më të prekura nga coronavirusi. Shteti italian është kthyer në epiqendrën e këtij virusi duke marrë me qindra jetë njerëzit në ditë, por edhe mijëra të tjerë të infektuar. Shteti shqiptar i ka ardhur në ndihmë Italisë në këto momente të vështira duke dërguar 10 mjekë dhe 20 infermierë për […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cristiano Ronaldo thyen rregullat e karantinës, merr gruan, fëmijët dhe… (foto)

Publikuar

-

Si shumë të tjetër edhe Cristiano Ronaldo qëndron i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Megjithatë, duket se edhe sulmuesi i Juventusit është mërzitur në shtëpi dhe ka thyer karantinimin. Portugezi së bashku me partneren e tij, Georgina Rodriguez kanë marrë fëmijët e tyre dhe kanë dalë shëtitje në qytet. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Karantina nuk është problem, ja si e kalon kohën moderatorja shqiptare e futbollit (video)

Publikuar

-

Moderatorja e emisionit Pressing në ABC News, Einxhel Shkira, vazhdon të jetë aktive në profilin e saj zyrtar në Instagram, edhe pse aktualisht është e izoluar në shtëpi. Bukuroshja i ka munguar ekraneve, por jo fansave të saj në rrjetet sociale. Në Instagram, Shkira publikon shpesh foto dhe video hot, sidomos në InstaStory, me postimet […]

LEXO TE PLOTE