Connect with Us

Guardiola bën gati valixhet/ Man. City piketon trajnerin e ri, një emër i madh

Premier Liga

Guardiola bën gati valixhet/ Man. City piketon trajnerin e ri, një emër i madh

Publikuar

-

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar. Distanca nga Liverpooli kryesues është plot 14 pikë, ndërkohë që misioni për të mbrojtur titullin kampion në Premier League duket i vështirë, ndërsa vazhdon të jetë objektiv suksesi në Champions League, por sigurisht edhe të sigurojë një vend në Champions për sezonin e ardhshëm pasi gara në kampionat është e ashpër dhe rivaliteti i lartë.

Ndërkohë mediat britanike kanë zbuluar një klauzolë në kontratën e Guardiolës. Nëse trajneri apo e drejtuesit e klubit e shohin si të arsyeshme ndërprerjen e bashkëpunimit, një gjë tillë mund të ndodhë që në verë, edhe pse kontrata e Guardiolës përfundon në 2021.

Vetë tekniku katalanas ka shfaqur gatishmërinë e tij për rinovuar kontratën dhe nëse kjo ndodh atëherë Guardiola do të hynte ne sezonin e tij të pestë nën drejtimin e një klubit, gjë që nuk e ka bërë kurrë më parë pasi ka qëndruar 4 vite te Barcelona dhe vetëm 3 te Bayern Munchen.

Ndërkohë drejtuesit e Manchester Cityt kanë gati dhe pasuesin e Guardiolës në krye të stolit, gjithmonë nëse palët ndërpresin bashkëpunimin, dhe bëhet fjalë për ish trajnerit e Tottenhamit, Mauricio Pochetino.

E ardhmja e Guardiolës varet e gjitha nga ecuria e skuadrës dhe nëse përmbushen objektivat, atëherë katalanasi do të vazhdojë të qëndrojë aty, në të kundër lamtumira duket e pashmangshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE