Connect with Us

Halili piketon dy trajnerë të huaj për stolin, Pakult dhe ish-trajneri i Skënderbeut mund të vijnë te Tirana

Sport

Halili piketon dy trajnerë të huaj për stolin, Pakult dhe ish-trajneri i Skënderbeut mund të vijnë te Tirana

Publikuar

-

Peter Pakult dhe Andrea Agostineli janë dy trajnerë të huaj që kanë dëshirë të marrin drejtimin e Tiranës. Ish-trajneri i Kukësit dhe ai i Partizanit janë dy nga kandidatët që i janë ofruar Refik Halilit këto ditë.

Austriaku Pakult, i cili është padyshim një emër i madh, pasi ka drejtuar skuadra të njohura austriake dhe gjermane, shihet si një kandidat potencial për stolin bardheblu. Në Shqipëri ka drejtuar për gjashtë muaj Kukësin dhe në 2018, pas ndeshjes së parë në Europë, u largua nga verilindorët.

Është një dorë e fortë për skuadrën bardheblu, që do një reformim rrënjësor si në emra dhe në lojë. Emri i austriakut është në tavolinën e Halilit. Tani është pa ekip, pasi është larguar edhe nga Titogradi.

Një tjetër i huaj që kërkon lavdi te bardheblutë quhet Andrea Agostineli. Ka drejtuar Partizanin dhe Skënderbeun në vitin 2016, por pa bërë ndonjë gjë të madhe. Në karrierë ka qenë trajner në shumë ekipe italiane, por prej largimit nga Shqipëria, është pa punë. Shihet si një tjetër kandidat potencial për bardheblutë.

Me sa është kuptuar, Halili po kërkon trajner të huaj, ndonëse problem është shifra e madhe që duhet të shpenzohet për ta. Dihet që dëshira e madhe është Ilir Daja, për momentin i pakapshëm.

Në lojë për të marrë Tiranën janë edhe Gugash Magani, Mirel Josa e ndonjë emër tjetër i futbollit shqiptar. Pas ndeshjes derbi, pritet që KF Tirana të bëjë publikë emrin e pasuesit të Julian Ahmatajt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: