Connect with Us

Icardi bind PSG-në dhe i bën “gropën” shokut të ekipit

Sport

Icardi bind PSG-në dhe i bën “gropën” shokut të ekipit

Publikuar

-

Sezoni i kaluar është lënë tërësisht pas krahëve nga sulmuesi argjentinas Mauro Icardi, që duket se tani ka rilindur me skuadrën e Paris Saint Germain, ku është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm dhe po shënon rregullisht.

U transferua me skepticizëm, në huazim me të drejtë blerjeje në ditët e para të shtatorit dhe golin e parë e gjeti vetëm një muaj më vonë në Champions përballë Galatasarayt, por që atëherë Icardi ka shënuar 12 gola në 15 ndeshje, 5 prej të cilëve në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi argjentinas është shndërruar në idhullin e ri të tifozëve dhe drejtuesit e Paris Saint Germain janë të bindur për ta blerë përfundimisht në verë, aq sa i kanë bërë të qartë edhe Cavanit se duhet të largohet.

Ky i fundit ka kontratë deri në muajin qershor ndaj mund të shitet që në janar, për të mos u larguar me parametra zero, teksa në “pole position” për shërbimet e tij është Atletico Madrid, që ka gati një kontratë 3-vjeçare për 32-vjeçarin uruguaian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi: Edi Rama trullosi pasanikët e Europës, Italia nuk do jetë më kurrë si më parë për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi është nga ata që lënë gjurmë. Kush ka dyshime për këtë, duhet të pyesë tifozët e Torinos. Le t’u marrin atyre një opinion për kryeveprën që bëri trajneri i parë në epokën e Urbano Kairos. Asokohe, trajneri dhe presidenti realizuan diçka fantastike. Ishte sezoni 2005-2006. Ose hidhuni një sy për pak sekonda […]

LEXO TE PLOTE