Connect with Us

Ronaldo mesazh të qartë Sarrit/ Dua të luaj me ata dy

Seria A

Ronaldo mesazh të qartë Sarrit/ Dua të luaj me ata dy

Publikuar

-

“Dua të luaj së bashku me Dybala dhe Higuain”.

Mesazhi i Cristiano Ronaldos nuk le vend për interpretime, ndërsa portugezi i kaloi topin trajnerit Maurizio Sarri në deklaratat e tij të fundit.

“Kur luajmë të tre së bashku ka gjithmonë rezultat. Më pëlqen të luaj së bashku me Dybala dhe Higuain. Kënaqemi shumë në fushë, por vendimet i takojnë trajnerit dhe ne duhet t’i respektojmë. Nuk mund ta mohoj që argëtohemi kur jemi të tre në fushë”, ishin fjalët e portugezit që shkojnë si sugjerim në drejtim të teknikut italian, i cili, të paktën për momentin, nuk ka ndërmend të ndryshojë skemat e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Me një Ronaldo në super formë, Juventusi fiton pa probleme ndaj Parmës/ Fillon shkëputja nga Interi

Publikuar

-

Juventusi ka mposhtur Parmën 2-1 në “Allianz Stadium” për javën e 20-të të Serisë A. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Cristiano Ronaldo, i cili e ka nisur vitin 2020 në mënyrën më të mirë të mundshme. Goli i parë i takimit u shënua në minutën 43-të, Ronaldo gjuan fort brenda zone, topi deviojet nga […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani do ta heq qafe me çdo kusht të padëshiruarin, kërkon një shifër të frikshme

Publikuar

-

Goditje në hyrje, por jo vetëm. Janari është muaji i merkatos, i zbritjeve dhe madje i zhvlerësimeve. Kështu, sikurse raporton në edicionin e saj të pasdites media italiane “La Gazzetta dello Sport”, Milan po tenton gjithçka për t’u çliruar nga Suso. I njëjti burim informacioni raprton se klubi kuqezi është i gatshëm të ulë çmimin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Ronaldo detyron kundërshtarin të dërgojë topin në rrjetën e tij

Publikuar

-

Juventusi e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj Parmës. Goli i bardhezinjve u shënua në minutën e 43′ nga i zakonshmi Cristiano Ronaldo. Portugezi u fut brenda zone dhe lëshoi një goditje të fortë, e cila u dëvijua nga kundështari dhe përfundoi në rrjetë. Ky është goli i 15-të këtë sezon në […]

LEXO TE PLOTE