Connect with Us

“Tirana nuk fiton derbi sa të jem unë president”, Demi i habit të gjithë pas humbjes së sotme

Sport

“Tirana nuk fiton derbi sa të jem unë president”, Demi i habit të gjithë pas humbjes së sotme

Publikuar

-

Gjithmonë profecia e Demit se sa të drejtonte ai Partizanin nuk do të fitonte kurrë Tirana një derbi, është thyer pas 5 vitesh. Në lidhje me këtë çështje pyetur pas derbit të humbur me rezultatin 1-2, ku nuk mungoi edhe batuta me pak ironi.

“E meritonte Tirana derbin, e meritonte. Zhgënjimi për derbin? Po jo, nuk ka asgjë. Më vjen keq për zhgënjimin e tifozëve. Premtimi im që nuk fiton Tirana derbin? Po e kam thënë atë gjë, po kanë kaluar nja 5 vjet. Në çdo 5 vite ndryshohen gjërat”, thotë me humor Demi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE