Connect with Us

Ylli i madh i thotë lamtumirë futbollit, ky është mesazhi i tij prekës

Seria A

Ylli i madh i thotë lamtumirë futbollit, ky është mesazhi i tij prekës

Publikuar

-

Gjatë vitit 2019 shumë emra të mëdhenj të futbollit kanë varur këpucët në gozhdë. I fundit që e ka bërë këtë gjë është edhe Ezequiel Lavezzi.

Ylli argjentinas që shkëlqeu në Serie A dhe te PSG, pas aventurës së fundit në Kinë, ka lajmëruar tërheqjen nga futbolli përmes një postimi në Instagram.

“Kanë qenë vite të jashtëzakonshme, të karakterizuar nga momente dhe kujtime unike, që do të mbeten përgjithmonë në zemrën time. Do t’u jem përjetësisht mirënjohës atyre që kanë qëndruar në krahun tim gjatë këtij udhëtimi. Më gëzim të madh, i them lamtumirë fazës më të jashtëzakonshme që më ka dhuruar jeta. Kam qenë shumë i lumtur!”, shkruan Lavezzi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE