Connect with Us

Zyrtare: Napoli bën një blerje surprizë, shokun e shqiptarëve

Seria A

Zyrtare: Napoli bën një blerje surprizë, shokun e shqiptarëve

Publikuar

-

Mesfushori maroken me pasaportë holandeze Sofyan Amrabat është blerja më e re e Napolit, ndonëse 23-vjeçari do të vijojë të luajë me fanellën e Veronës deri në fund të sezonit dhe vetëm verën e ardhshme do të vihet në dispozicion të Gattusos.

Presidenti De Laurentiis do të shpenzojë 16 milionë euro për kartonin e mesfushorit, të cilin donte ta marrë menjëherë në Napoli, por fakti që ka luajtur deri tani me dy klube të ndryshme brenda një sezoni, ia bën të pamundur transferimin e menjëhershëm.

Amrabat e nisi sezonin me Club Brugge dhe luajti në takimin ndaj Oostendes, para se të transferohet te Verona me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje për shifrën e 3.5 milionë eurove.

Mesfushori fiton një pagë prej 300 mijë eurosh në sezon, por paraqitjet e tij kanë rënë në sy të shumë klubeve të mëdha dhe me kalimin te Napoli, pritet të nënshkruajë për 5 sezone, me një pagë pre 1.3 milionë eurosh në vit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Fiorentina ëndërron një mbrojtje me shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Mbrojtja e Fiorentinës është për t’u rindërtuar dhe drejtuesit vjollcë kanë vendosur në qendër të objektivit të tyre talentin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Sipas asaj që raporton “fiorentinanews.com”, lojtari shqiptar i Veronës shihet si më i duhuri për qendrën e mbrojtjes, duke formuar një dyshe me serbin Nikola Milenkoviç. “Presidenti i Fiorentinës, Roko Komisso […]

LEXO TE PLOTE