Connect with Us

E barazoi Flamurtari në fund, Dovedan: Dua patjetër 3 futbollistë në merkaton e janarit

Sport

E barazoi Flamurtari në fund, Dovedan: Dua patjetër 3 futbollistë në merkaton e janarit

Publikuar

-

Bylisi barazoi në transfertë ndaj Flamurtarit me rezultatin 2-2. Trajneri i skuadrës ballshiote, Dovedan, u shpreh tepër i zhgënjyer nga paraqitja e lojtarëve të tij, sidomos në 10 minutat e fundit, teksa ia vuri fajin edhe mungesave për mungesën e triumfit në përballjen e sotme.

“Çfarë mund të them kur marrim golat që vijnë nga hiçi. Golat ia kemi dhuruar kundërshtarit. Më vjen shumë keq, nuk kam çfarë them për ndeshjen e sotme.

Ka qenë shumë e vështirë. Kur ktheja kokën mbrapa nuk dija kë të fusja. Mungesat bëjnë të vetën. Nuk kisha çfarë ndërrime të bëja.

Na kanë kushtuar shumë mungesat e lojtarëve, kështu siç shkoi loja jam i kënaqur me një pikë, edhe mund të ishim mundur. Jemi treguar të papërgjegjshëm në fushën e lojës. Edhe mund të kishim humbur.

Po ta marrësh 10 minutëshin e fundit të ndeshjes, nuk kemi bërë 2-3 pasime. Ishte një 10-minutësh për t’u harruar.

Minimalisht duhet të marrim 3 lojtarë të rinj në merkaton e janarit. Më pas do të vazhdojmë punën se na pret një garë shumë e gjatë. Në çdo repart na duhen lojtarë që të bëjnë diferencën dhe të risin kualitetin”, u shpreh Dovedan.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: