Connect with Us

Kapi vendin e parë me Kukësin, Shpëtim Duro i befason të gjithë me deklaratën pas ndeshjes

Sport

Kapi vendin e parë me Kukësin, Shpëtim Duro i befason të gjithë me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Shpëtim Duro, trajneri i Kukësit ishte shumë i kënaqur pas fitores së skuadrës së tij, kundër Teutës, me rezultatin 4-0. Duro për “Supesport”, u shpreh se tashmë që skuadra e tij është e plotë dhe mirë fizikisht, vijnë rezultatet e pritura.

Fitorja me Teutën? “Sigursht fitorja dhe loja tregoi që Kukësi është në rrugën e duhur këtë moment. Në pjesën  e parë, pas humbjes së topave na u krijuan disa probleme, por morëm kontrollin shënuam. Ndërsa në pjesën e dytë, shënuam të dytin dhe aty sfida mbaroi”.

Objektivat? “Sigurisht që është e hërët, jemi në vend të parë pas gabimeve të të tjerëve. Edhe të tjerët janë këtu ku janë, nga gabimet tona. Skuadrën se kam pasur të plotë, si në tre ndesjet e fundit. Ekipi ka ardhur mirë, pasi janë të plotë dhe kanë kondicion  të mirë fizik”.

Sa i kënaqur jeni? “Ne e dimë që janë dy lojtarë që kanë ardhur me vonesë. Abazaj erdhi në javën e katër, ndërsa Gavazaj erdhi shpejt, por kishte mangësi. Gradualisht kanë hyrë në stërvitje dhe janë njohur me shumë me skuadrën. Unë kam marrë Xhikën dhe Obanorin, pasi skuadrën e gjeta. Kukësi ka sjellë lojtarë të rëndësishmë në sulm, si Rexhinaldo, sulmuesë cilësorë dhe nuk ishte e lehtë të zëvendësoheshin. Tani mund të them se janë protagonistë”.

I dhatë terren Teutës dhe zëvendësimet? “Sigurisht që i thashë, lojtarëve të kenë kujdes, pasi do i kapim  në hapësira. Normalisht Musolli u dëmtua, pasi ka bërë dhe katër ndeshje, por u dëmtua. U dhashë hapësira të tjerëve dhe çlodha të tjerët.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE