Connect with Us

Kukësi-Teuta, formacionet zyrtare/ Duro dhe Shkëmbi zgjedhin titullarët

Sport

Kukësi-Teuta, formacionet zyrtare/ Duro dhe Shkëmbi zgjedhin titullarët

Publikuar

-

Pas fitores në kryeqytet kundër Tiranës, Kukësi luan në “Elbasan Arena” kundër Teutës. Verilindorët kërkojnë vendin e parë, teksa nga ana tjetër, Teuta do vazhdimësi pas fitores kundër Skënderbeut. Dy skuadrat kanë pretendim vendet e para këtë sezon dhe natyrisht fitorja është detyrim.

Sa i përket formacioneve, Kukësi nuk ka bërë surpriza, aty ku Duro i ka besuar formacionit titullar kundër Tiranës. Nga ana tjetër, Shkëmbi duhet të bëjë pa disa futbollistë ku jashtë ka mbetur Çyrbja e Arapi teksa rikthehet Kallaku.

Kukësi: Xhika, Maliqi, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Limaj, Gavazaj, Rroca, Abazaj, Shkurtaj.
Trajner. Shpëtim Duro

Teuta: Frashëri, Kuro, Shkalla, Hoxha, Todorovski, E.Vila, Avdyli, L.Vila, Kallaku, Beqja, Nikaç.
Trajner. Bledi Shkëmbi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Nga

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej të cilëve tetë persona kanë humbur jetën, jeta në Bjellorusi vazhdon normalisht. Këtë konfirmon edhe sulmuesi shqiptar Azdren Llullaku. Në një intervistë, Llullaku shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në […]

LEXO TE PLOTE