Connect with Us

Laçi-Luftëtari, formacionet zyrtare/ Ja si janë rreshtuar ekipet

Sport

Laçi-Luftëtari, formacionet zyrtare/ Ja si janë rreshtuar ekipet

Publikuar

-

Do të nisë pas pak minutash ndeshja mes Laçit dhe Luftëtarit, e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore.

Ekipi Cungut do të kërkojë fitoren, për shkak se me tre pikë sot do të shkonin në vendin e parë me 25 pikë, po aq sa Partizani.

Ndërkohë edhe Luftëtari ndodhet në pozitë të keqe, ku rrezikon shumë rënien nga kategoria, dhe dëshirojnë edhe ata me çdo kusht tre pikët, por do të ishin të kënaqur edhe me 1 pikë, duke parë kundërshtarin që kanë përballë.

Favoritë duken kurbinasit në këtë ndeshje, edhe për momentin e mirë që po kalojnë, teksa në 6 ndeshjet e fundit kanë regjistruar 5 fitore dhe vetëm 1 humbje. Megjithatë futbolli ka treguar se jo gjithmonë ai që është favorit fiton, dhe në këtë situatë gjirokastritët që do të provojnë shanset e tyre.

Formacionet zyrtare:

LAÇI: Stazhilla, Fangaj, Ignjatovic, Gjoni, Domgjoni, Lushkja, Shehu, Deliu, Xhixha, Teko, Nuabueze.

LUFTËTARI: Paiteris, Qato, Isufi, Kuka, Dragoshi, Açka, Rapo, Hyseni, Dushkaj, Lika, Oshafi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: