Connect with Us

Laçi nuk di të ndalet, shkatërron edhe Luftëtarin

Sport

Laçi nuk di të ndalet, shkatërron edhe Luftëtarin

Publikuar

-

Ka përfunduar në këto momente me rezultatin 4-0 ndeshja mes Laçit dhe Luftëtarit , e vlefshme për xhiron e 15-të në Kategorinë Superiore.

Ekipi i Cungut e nisi që në fillim ndeshjen në sulm, teksa realizoi që në minutën e 16’ me Redon Xhixhën. Edhe pas golit të shënuar, kurbinasit tentonin përsëri të gjenin golin e dytë, të ciline  gjetën në minutën e 43’, me të zakonshmin Nuabueze.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa e dyta nisi përsëri më Laçin në sulm.

Ishte Teko, i cili realizoi vetëm 6 minuta pas fillimit të pjesës së dytë, duke i çuar shifrat në 3-0.

Në minutën e 73’, mbrojtja e Luftëtarit bën një gafë të pafalshme, duke e dorëzuar topin te kundërshtarët, me Tekon i cili u gjet përballë portierit dhe nuk e kishte të vështirë për ta dërguar topin në rrjetë, duke shënuar edhe të katërtin për ekipin e tij.

Pas kësaj ndeshje Laçi ngjitet në vendin e parë me 25 pikë, po aq sa Partizani, ndërsa Luftëtari në vendin e parafundit me 8 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: