Connect with Us

Tërmet në Superiore/ Shkarkohen dy trajnerë pas humbjeve në ndeshjet e fundit

Sport

Tërmet në Superiore/ Shkarkohen dy trajnerë pas humbjeve në ndeshjet e fundit

Publikuar

-

Humbja e derbit të parë në 5 vjet nuk është kaluar pa pasoja te skuadra e Partizanit. Përkundrazi, disfata 1-2 ndaj bardhebluve dhe humbja e kreut të klasifikimitm i ka kushtuar shumë shtrenjtë trajnerit Italian Franco Lerda.

Klubi i kuq ka dalë pasditen e të shtunës me njëkomunikatë të shkurtër dhe konçize në rrjetet sociale, nëpërmjet të cilës njoftoi vendimin e presidentit të të kuqve, Gazmend Demi për të shkarkuar trajnerin Lerda.

Zhvillime të ngjashme edhe në kampin durrsak, me klubin e Teutës që ka shkaruar trajnerin Bledi Shkëmbi. Ky i fundit u largua menjëherë pas disfatës së thellë që durrsakët regjistruan këtë të shtunë ndaj Kukësit, me rezultatin 4-0.

Ndonëse kanë kaluar vetëm pak minuta nga dy shkarkimet, në të dy kampet në të vërtetë ka nga një të përzgjedhur si kandidat favorit për të marrë drejtimin. Kështu, te Partizani flitet për Orges Shehin, ndërsa te Teuta lakohet emri i Sulejman Starovës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: