Connect with Us

U transferua në verë me shumë bujë te Milani/ Do të largohet në janar

BundesLiga

U transferua në verë me shumë bujë te Milani/ Do të largohet në janar

Publikuar

-

Një nga zhgënjimet më të mëdha të këtij sezoni në Serie A është padyshim Ante Rebic. Kroati u transferua në ditën e fundit të merkatos nga Eintracht Frankfurt te Milani. Ai është i huazuar ëpr dy sezone, me të drejtë blerjeje. Në këmbim të tij, Andre Silva la Milanin dhe kaloi te Eintrachti. Ndryshe nga Rebic, ylli portugez po bën mjaft mirë te klubi gjerman.

Sipas ‘SempreMilan.com’, Rebic ka kontaktuar me drejtuesit e Eintracht Frankfurt dhe iu ka kërkuar atyre të prishin marrëveshjen, me qëllim të rikthehet sërish në Bundesligë. 26-vjeçari thuajse nuk ka luajtur fare këtë sezon, pasi edhe kur është futur në fushën e lojës nuk ka bërë diferencën, gjë që ka shtyrë trajnerët e Milanit ta lënë në stol.

Rebic kërkon tani largimin nga Milani sepse nuk dëshiron të humbë vendin e titullarit te Kroacia në prag të Euro 2020. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: