Connect with Us

Yjet e Bayernit i luten shokut të ekipit/ Qëndro me ne

BundesLiga

Yjet e Bayernit i luten shokut të ekipit/ Qëndro me ne

Publikuar

-

Philippe Coutinho duhet të qëndrojë te Bayern Munich, kjo është dëshira e lojtarëve të klubit bavarez pas ndeshjes fantastike të brazilianit. Shuma e lartë nuk i tremb ata.

Coutinho ka shkëlqyer në sfidën ndaj Werder Bremen duke shënuar tri gola, ai është braziliani i parë që ka shënuar një tripletë që prej Giovanni Elber.

Lewandowski me shokë duan që ai të vazhdojë të veshë fanellën e kuqe të klubit gjerman. Coutinho është huazuar te Bayern gjatë verës së kaluar dhe ai mund të blihet përfundimisht për 120 milionë euro.

Sipas David Alaba, shuma do të ishte një investim i mirë: “Po të shohësh ndeshjen e sotme, unë do të këëshilloja drejtuesit ta blinin,“ shprehet ai për Bild.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: