Connect with Us

Buffon i vë të gjithë në rresht, nuk ta besoni sa ndeshje ka luajtur deri më sot

Seria A

Buffon i vë të gjithë në rresht, nuk ta besoni sa ndeshje ka luajtur deri më sot

Publikuar

-

Çmenduri! Gigi Buffon po luan ndeshjen e tij te 700 në kampionat në sfidën që Juventusi po zhvillon ndaj Udineses. Legjenda e Italisë ka luajtur me 3 ekipe në karrierën e tij. Ai numëron 515 ndeshje me Juventusin, 168 me Parmën dhe 17 me PSG.

Buffon po thyen çdo rekord në Serie A, por dhe te Juventusi. 41-vjeçari nuk ka ndërmend të ndalet dhe duket se do të vazhdojë të jetë pjesë e ekipit kampion dhe për sezonin tjetër.

Buffon ka luajtur nga viti 1995 deri në vitin 2001 për Parmën. Juventusi bleu kartonin e tij duke e kthyer në legjendën e klubit. Ai luajti nga sezoni 2001 deri në sezonin 2018 për bardhezinjtë. Edicionin e kaluar, Gigi kaloi te PSG dhe u rikthye sërish në shtëpi për të mbyllur karrierën e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mesfushori i Milanit me një rekord në Serinë A, por në Europë është në barazim me Gjasulën

Publikuar

-

Nga

Isamel Benaser ishte një nga përforcimet e Milanit në këtë sezon. Futbollisti i ardhur nga Empoli, nuk pati një start të mirë, megjithatë gjatë kampionatit e mori veten dhe tashmë është kthyer në një titullar për kuqezinjtë e Stefano Piolit. Ndërkohë, alegjeriani ka vendosur edhe një rekord në Serinë A. Nuk bëhët fjalë për gola […]

LEXO TE PLOTE