Connect with Us

Fiorentina-Inter/ Conte befason me vendimin e tij, ul në stol titullarin e padiskutueshëm

Seria A

Fiorentina-Inter/ Conte befason me vendimin e tij, ul në stol titullarin e padiskutueshëm

Publikuar

-

Interi do të luajë një transfertë mjaft delikatë mbrëmjen e sotme, teksa do të përballet me Fiorentinën, me qëllim ruajtjen e vendit të parë dhe diferencës që ka me Juventusin ndjekës.

Zikaltrit vijnë nga një moment i keq, pasi janë eleminuar në mesjavë nga Champions League dhe tashmë do të provojnë të ringrihen. Conte nuk toleron më gabime dhe sipas raportimeve të fundit, trajneri do të ulë në stol Diego Godin.

Veterani nuk po bind dhe vendin e tij do të marrë i riu Bastoni, i cili do të luajë krah De Vrij dhe Skriniar. Në mesfushë treshja e qendrës nuk ndryshon, kjo dhe për shkak të mungesës së alternative, me Brozovic, Borja Valero dhe Vecino që janë titullarë. Nga krahët luajnë Lazaro dhe D’Ambrosio, ndërsa në sulm dyshja Lukaku-Lautaro. Sfida do të luhet në orën 20:45

INTER (3-5-2): Handanovic; De Vrij, Skriniar, Bastoni; D’Ambrosio, Vecino, Brozovic, Borja Valero, Lazaro; Lukaku, Lautaro

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: