Connect with Us

Notat/ Ja si u vlerësuan Gjimshiti dhe Kumbulla në ndeshjet e sotme

Kombëtare

Notat/ Ja si u vlerësuan Gjimshiti dhe Kumbulla në ndeshjet e sotme

Publikuar

-

Dy mbrojtësit e përfaqësueses shqiptare, Berat Gjimshiti dhe Marash Kumbulla, kanë zbritur sot në fushën e lojës me skuadrat përkatëse në Serinë A dhe asnjë prej tyre nuk ka dalë nga fusha e lojës me fitore. Por gjithsesi, për ta ka pasur vlerësime mjaft pozitive sa i përket paraqitjes në fushë nga portali i “Eurosport”.

Për Gjimshitin, Atalanta e të cilit u mund 2-1 nga Bolonja, nota që vendosi portali i rrjetit të njohur ishte 6, edhe pse pranon se në fillimin e sfidës bëri disa gabime. “Vuan në minutat e parë, por pastaj tregon veten me kalimin e kohës dhe nuk gabon më asgjë”, shkruhet për mbrojtësin e përfaqësueses kuqezi.

Ndërkohë, për barazimin 3-3 të Veronës ndaj Torinos, Kumbulla është vlerësuar me të njëjtën notë për atë që dha në fushë ku kthehej pas një kohe të gjatë si pasojë e dëmtimit që pësoi. “Kthehet në zemrën e mbrojtjes pas 3 ndeshjeve e gjysmë ndalesë. Personaliteti nuk i mungon kurrë, por sot ndeshja e tij është njollosur nga ndonjë pasiguri më tepër se duhet”, është komenti për djaloshin shqiptar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Mediat kosovare: Xhokovic jep 1 mln euro për Serbinë, Xhaka e Shaqiri flenë gjumë

Publikuar

-

Nga

Në këto momente të vështira që po kalojnë të gjitha shtetet sa i përket Koronavirusit, ka një përkrahje të madhe që vjen edhe nga bota sportive. Yjet dhe lojtarët më të njohur që paguhen shumë në ekipet e tyre, kanë kontribuar sadopak për shtetet ku kanë lindur, që ta kalojnë këtë situatë. Së fundmi ishte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

SUPER LAJM/ Valdrin Mustafa shërohet plotësisht nga koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Valdrin Mustafa ishte lojtari i vetëm shqiptar që rezultoi pozitiv me COVID-19. Lojari i Hanoverit u detyrua që të qendronte i vetëm në izolim, për të mos përhapur më tej Koronavirusin. Dhimbje koke dhe gjoksi kishte ky futbollist, ndërsa nuk kishte as shije për të ngrënë ushqimet. Ndërkohë siç tha edhe te Opinion para pak […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Koronavirusi i prish karrierën Vedat Muriqit

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka shpërhtyer në gjithë globin do të ndikojë shumë rëndë në merkaton e futbollistëve duke ulur vlerat e tyre në treg dhe një nga ata që do ta ndjejë në mënyrë të rëndësishme këtë është Vedat Muriqi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka shkëlqyer me fanellën e Fenerbahçes dhe në zyrat e klubit […]

LEXO TE PLOTE