Connect with Us

Verona e shqiptarëve bën përmbysjen e çmendur/ Kumbulla e Rrahmani titullarë

Seria A

Verona e shqiptarëve bën përmbysjen e çmendur/ Kumbulla e Rrahmani titullarë

Publikuar

-

Ndeshje e çmendur në Serie A mes Veronës dhe Torinos, ku u shënuan plot 6 gola. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e miqve 0-1, me golin e Ansaldi 36′. Në pjesën e dytë ekipi i granatave shënoi edhe dy gola të tjerë për 6 minuta, Berenguer 55′ dhe Ansaldi sërish në minutën e 61′.

Vendasit nuk u dorëzuan dhe në fund ndodhi mrekullia, pasi shënuan 3 gola për 15 minuta. Pazzini shënoi të parin ën mintën e 70′ nga penalltia, Verre të dytin 76′, dhe Stepinski në minutën e 85′ shënoi golin e barazimit.

Për Veronën luajtën nga minuta e parë edhe dy shqiptarët, Kumbulla dhe Rrahmani. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: