Connect with Us

Europa League: Interi me fat, Roma dhe Man. United peshkojnë ekipet belge/ Ja shorti i plotë

Sport

Europa League: Interi me fat, Roma dhe Man. United peshkojnë ekipet belge/ Ja shorti i plotë

Publikuar

-

Pas shortit të Champions League, pak më parë në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe shorti për Europa League.

24 ekipet e kualifikuara nga 12 grupe plus 8 ekipe të ardhura nga vendi i tretë i fazës së grupeve të Champions League kanë njohur sot kundërshtarët e tyre.

Ja çiftet e plota:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Wolves vs Espanyol 🇪🇸
🇵🇹 Sporting vs Istanbul Basaksehir 🇹🇷
🇪🇸 Getafe vs Ajax 🇳🇱
🇩🇪 Bayer Leverkusen vs Porto 🇵🇹
🇩🇰 Copenhagen vs Celtic 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿
🇨🇾 APOEL vs Basel 🇨🇭
🇷🇴 Cluj vs Sevilla 🇪🇸
🇬🇷 Olympiacos vs Arsenal 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇳🇱 AZ vs LASK 🇦🇹
🇧🇪 Club Brugge vs Man Utd 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇧🇬 Ludogorets vs Inter 🇮🇹
🇩🇪 Eintracht Frankfurt vs Salzburg 🇦🇹
🇺🇦 Shakhtar Donetsk vs Benfica 🇵🇹
🇩🇪 Wolfsburg vs Malmo 🇸🇪
🇮🇹 Roma vs Gent 🇧🇪
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Rangers vs Braga 🇵🇹

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE