Connect with Us

Real M-Man. City, beteja ndizet që tani/ Ja deklaratat e dy klubeve pas shortit

La Liga

Real M-Man. City, beteja ndizet që tani/ Ja deklaratat e dy klubeve pas shortit

Publikuar

-

Real Madrid-Man. City është një nga 8 çiftet që do të përballen në fazën e 1/16-ve në Champions League. Menjëherë pas hedhjes së shortit ka ardhur reagimi i të dy klubeve.

“Nëse duam të jemi më të mirët duhet t’i mposhtim ata. Është gjithmonë kënaqësi të luajmë kundër Real Madrid-it. Ne jemi të lumtur që do të luajmë atje dhe do të përballemi me Reali”, u shpreh drejtori sportiv i “Qytetarëve”, Tziki Begirstain.

“Guardiola-Real Madrid? Nuk mendoj kështu. Është ndeshja ndërmjet Manchester City dhe Real Madridit. City është një kundërshtar shumë i fortë dhe me shumë cilësi. Do të jetë një ndeshje e vështirë, ama sfida të tilla rrisin sportin tonë”, u shpreh Emiliano Butraguen, legjenda dhe drejtues i lart i Real Madridit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE