Connect with Us

Tirana do Ilir Dajën, Takaj e ka të qartë planin për trajnerin

Sport

Tirana do Ilir Dajën, Takaj e ka të qartë planin për trajnerin

Publikuar

-

Ilir Daja do të ishte “dhurata e dytë” më e bukur e Tiranës për tifozët, pas asaj fitore në derbi. Teksa janë ende me Egbon si trajner provizor, dëshira është e madhe është për të marrë trajnerin e Skënderbeut, padyshim që është edhe një nga më të mirët në Shqipëri.

Por presidenti Takaj e ka të qartë planin për këtë rast. Ashtu siç raporton edhe “Balkanweb”, do të ketë një takim mes tij dhe Ilir Dajës, ku do të kërkohet që ky i fundit të mbyll të paktën këtë edicion te korçarët.

Kjo pasi klubi është duke pritur edhe një vendim nga Gjykata Federale, duke shpresuar se do të marrë pafajsinë sa i përket pafajsisë për dënimin në Europë. Në këto kushte, shanset e Tiranës minimizohen për ta marrë në krye të bardhebluve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: