Connect with Us

A ka ndonjë plan për të ndalur Messin?/ Zidane jep përgjigjen e papritur

La Liga

A ka ndonjë plan për të ndalur Messin?/ Zidane jep përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Zinedine Zidane ka dalë sot në konferencë shtypi para “El Clasicos” së nesërme. Të dyja ekipet kryesojnë La Ligën me pikë të njëjeta dhe në rast fitoreje nesër do të kenë mundësi të shkëputen nga njëra-tjetra.

Në konferencën për shtyp, Zidane është pyetur se si do ta kontrollojnë Lionel Messin, i cili po kalon në formë të jashtëzakonshme.

“Është një lojë futbolli, jemi njëmbëdhjetë kundër njëmbëdhjetëve, mund të ketë ndryshime, por e dimë me kë përballemi. Ne e dimë se çfarë lojtarëash kanë ata, kanë Messin, por edhe ne i kemi armët tona. Shkojmë në “Camp Nou” për të dalë me 3 pikë”, tha Zidane. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Manaj shpreson te debutimi me Barelonën, gazeta e madhe spanjolle jep lajmin e papritur

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë pushimi e futbollit në Europë ia vështirëson dhe ia bën thuajse të pamundur ëndrrën Rei Manajt për të debutuar te Barcelona. Madje duhet të theksohet se edhe në stërvitjen e fundit që bëri klubi katalanas përpara se të mbyllej në izolim, sulmuesi shqiptar u thirr nga Setien. Por me rifillimin e kampionatit, në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE