Connect with Us

Champions League: Superkompjuteri parashikon ekipet që do të shkojnë në çerekfinale

Sport

Champions League: Superkompjuteri parashikon ekipet që do të shkojnë në çerekfinale

Publikuar

-

Dje në Nyon u hodh shorti për fazën e 1/16-ve në Champions League, goglat na dhuruan përballje tejet interesante.

Gjiganti mediatik “TalkSport ” ka përdorur superkompjuterin e vet, i cili i analizon të dhënat e dy ekipeve për të gjetur kundërshtarin që ka më shumë gjasa të kualifikohet për në çerekfinale.

Më poshtë po ju njohim me të gjitha çiftet dhe ekipet që kanë më shumë shanse për të kaluar në fazën tjetër.

Real Madrid vs. Manchester City

Ndeshja e parë: Real Madrid 1-1 Man City
Ndeshja e dytë: Man City 3-1 Real Madrid
Manchester City fiton me rezultat të përgjithshëm 4-2

Atalanta vs. Valencia

Ndeshja e parë: Atalanta 1-1 Valencia
Ndeshja e dytë: Valencia 2-1 Atalanta
Valencia fiton me rezultat të përgjithshëm 3-2

Atletico Madrid vs. Liverpool

Ndeshja e parë: Atletico Madrid 1-0 Liverpool
Ndeshja e dytë: Liverpool 2-1 Atletico Madrid
Atletico Madrid kalon me rezultat të përgjithshëm 2:2, falë golave të shënuar si mysafir

Chelsea vs. Bayern Munich

Ndeshja e parë: Chelsea 1-2 Bayern
Ndeshja e dytë: Bayern 2-0 Chelsea
Bayern Munich fiton me rezultat të përgjithshëm 4-1

Lyon vs. Juventus

Ndeshja e parë: Lyon 1-2 Juventus
Ndeshja e dytë: Juventus 2-1 Lyon
Juventus fiton me rezultat të përgjithshëm 4-2

Tottenham Hotspur vs. RB Leipzig

Ndeshja e parë: Spurs 2-1 Leipzig
Ndeshja e dytë: Leipzig 1-0 Spurs
RB Leipzig kalon me rezultat të përgjithshëm 2:2, falë golave të shënuar si mysafir

Napoli vs. Barcelona

Ndeshja e parë: Napoli 0-3 Barcelona
Ndeshja e dytë: Barcelona 3-1 Napoli
Barcelona fiton me rezultat të përgjithshëm 6-1

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE