Connect with Us

Lajm i madh/ Mjeku njofton gjendjen shëndetësore të Schumacher

Të tjera

Lajm i madh/ Mjeku njofton gjendjen shëndetësore të Schumacher

Publikuar

-

Lajmet mbi gjendjen shëndetësore të Michael Schumacher janë thuajse me “pikatore” pasi si familja ashtu edhe spitali ku gjermani ndodhet nuk duan të bëjnë publike situatën ku ndodhet ish-piloti i Formula 1.

Legjenda e Ferrarit pësoi një dëmtim në tru në një pistë skije. Së fundmi dritë për gjendjen e Schumacher ka dhënë mjeku i tij personal, Jean-Francois Payen. Ky i fundit ka deklaruar se 50-vjeçari merr akoma terapi, që do të zgjasin për tre vite më radhë. Michael pasi doli nga koma një vit më parë do të kaloi një periudhë rigjenerimi.

Megjithatë, Payen shtoi se Schumacheri është në gjendje pozitive dhe po shkon drejt shërimit. Ai gjithashtu tha se bashkëshortja e Schumacherit, Corinna, është duke e bërë maksimumin për t’i ndihmuar bashkëshortit të saj të shërohet sa më shpejt, duke ia krijuar kushtet optimale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video/ Tentoi të realizonte “alla Panenka”, shoku i Llullakut bëhet gazi i botës

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia nuk e ka ndalur futbollin, edhe pse tifozët në stadium shkojnë me maska dhe në fillim të ndeshjeve u matet temperatura. COVID-19 është kthyer në tmerrin e gjithë botës, por bjellorusët po tentojnë ta mposhtim me vodka e futboll. Shakhtyor Soligorsk dje mori fitoren e parë në kampionat dhe titullar ishte edhe sulmuesi shqiptar, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dhurata më e çmuar për ditëlindje, Taulant Xhaka poston foton e djalit

Publikuar

-

Nga

Taulant Xhaka ditët më të shënuara të jetës së tij po i kalon në karantinë. Mesfushori i kombëtares ditën e djeshme festoi përvjetorin e 29 të lindjes. Vetëm tre ditë para kësaj ditë të shënuar ai është bërë baba për herë të parë. Gruaja e tij, Arbnora ka lindur një djalë të shëndetshëm, për t’i […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kaosi me financat, Andi Lila në mbështetje të FSHF-së. Ja kërkesa që i bën Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Pasojat e lëna nga pandemia Koronavirus janë të mëdha, ku përpos dëmit shëndetësor renditet edhe ai ekonomik. E nga kjo kategori nuk shpëtojnë as klubet e futbollit, të cilat kanë nisur të ndjejnë që tani atë rrezik që i kanoset përpara. Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me Ligën Profesioniste i kanë bërë kërkesë zyrtare […]

LEXO TE PLOTE