Connect with Us

“Na masakrove”, zbulohet debati mes Enea Jorgjit dhe Olsi Ramës në tunel pas derbit

Sport

“Na masakrove”, zbulohet debati mes Enea Jorgjit dhe Olsi Ramës në tunel pas derbit

Publikuar

-

Është zbardhur debati mes drejtorit sportiv të Partizanit, Olsi Rama dhe arbitrit kryesor Enea Jorgji.

I ftuar në emisionin “Procesi sportiv”, gazetari sportiv Ylli Aga ka treguar bisedën mes dy protagonistëve pas derbit të kryeqytetit që u zhvillua ditën e premte në stadiumin e ri “Air Albania”.

DEBATI:

OLSI RAMA: Enea na masakrove! Fërshëllyet shumë faulle kundër nesh. Nuk ështe e drejtë! E ke ndaluar lojën shumë herë për faulle të paqenë.

ENEA JORGJI: Mund ta shohim ndeshjen së bashku, në qoftë se kam gabuar 1% ndaj Partizanit, mund të kërkosh çfarë të duash. Lejova lojën e fortë. Gjykimi im nuk ndikoi në rezultat.

Tirana theu mallkimin 5 vjeçar pasi triumfoi 2-1 në derbin ndaj Partizanit. Të kuqtë u dorëzuar në minutën e 91’ kur mesfushori i klubit bardheblu, Kobina mposhti portierin Alban Hoxha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE