Connect with Us

Reali i fiksuar pas mrekullisë së futbollit francez, kushton 100 milionë euro

La Liga

Reali i fiksuar pas mrekullisë së futbollit francez, kushton 100 milionë euro

Publikuar

-

Mesfushori i Rennes, Eduardo Camavinga, është në fokusin e Realit dhe shumë ekipeve të tjera të mëdha.

Camavinga është vetëm 17-vjeç dhe konsiderohet si zbulimi më i madh i këtij sezoni në Ligue 1. Edhe në ndeshjen e fundit ndaj Lyonit, shënoi një gol të bukur dhe bëri një super paraqitje.

“Los Blancos” kanë nisur kontaktet e para me Rennes, klubi francez i ka kërkuar Florentino Perezit plot 100 milionë euro për diamantin e tyre. Klubi madrilen kërkon të nxitojë duke ditur që për djaloshin interesohen edhe gjigantë të tjerë si Man. United apo Barcelona. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Publikuar

-

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e stafit mjekësor të klubit “blaugrana”. Drejtuesit e Barcelonës kanë dhënë urdhër që të izolohen dhe të bëjnë testin të gjithë ata punonjës të klubit që kanë patur kontakte me […]

LEXO TE PLOTE