Connect with Us

Zbardhen detajet e marrëveshjes, gati zyrtarizimi i Ancelottit tek ekipi i ri

Premier Liga

Zbardhen detajet e marrëveshjes, gati zyrtarizimi i Ancelottit tek ekipi i ri

Publikuar

-

Mungon vetëm zyrtarizimi, por tani duket se nuk ka më dyshime. Carlo Ancelotti do të ulet në stolin e Evertonit, me një mision të vështirë, për të shpëtuar sezonin e një skuadre që trajneri portugez Marcos Silva e la në vendin e 16 të renditjes.

I shkarkuar vetëm një javë më parë nga Napoli, Ancelotti ka arritur akordin me klubin nga Liverpool dhe pritet të nënshkruajë një kontratë të vlefshme deri në verën e 2023-shit, me një pagë prej 4.5 milionë eurosh në sezon, disi më pak sesa merrte te napolitanët.

Mediat italiane raportojnë se ndihmës të Ancelottit do të mbeten edhe djali i tij Davide si dhe Mino Fulco, por asistenti i parë do të jetë Duncan Ferguson, që është prej dy javësh trajneri provizor i Everton.

Ancelotti pritet të shkojë që sonte në “Goodison Park”, ndërsa debutimin pritet ta bëjë të shtunën në ndeshjen ndaj Arsenalit, por vlen të theksohet se kalendari i ka rezervuar disa sfida “ferri” teknikut italian në start të kësaj aventure.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: