Connect with Us

Skënderbeu është për turp, e shpërfytyron edhe Luftëtari pa trajner

Sport

Skënderbeu është për turp, e shpërfytyron edhe Luftëtari pa trajner

Publikuar

-

Luftëtari ia ka dalë të marrë një fitore tejet të rëndësishme ditën e sotme teksa ka mposhtur në shtëpi Skënderbeun me rezultatin 2-0. Gjirokastritët iu falën një dygolëshi nga sulmuesi Greseld Lika. Mesa duket ndryshimi trajnerit ka shkundur lojtarët bluzinj të cilët dhuruan një paraqitje shumë pozitive ndaj korçarëve.

Ndeshja nisi shumë mirë për Luftëtarin teksa Lika shënoi në minutën e 9, teksa shfrytëzoi një kundërsulm. Në të 28-tën Skënderbeu iu afrua golit të barazimit, teksa goditja e dënimit e ekzekutuar nga Bregu u ndal në shtyllë. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën shënuan sërish me të njëjtin autor në minutën e 53.

Sërish me të njëjtin autor. Pas këtij episodi dhe me kalimin e minutave, korçarët duket sikur u dorëzuan dhe në fund Luftëtari mori një fitore jetike. Luftëtari ngjitet në kuotën e 11 pikëve në vendin e nëntë, ndërsa Skënderbeu mbetet në vendin e tetë me 20 pikë të grumbulluara teksa ka grumbulluar tre humbje në tre ndeshjet e fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: