Connect with Us

Takaj: Nuk ka b*le njeri të më marrë trajnerin, edhe mua më pëlqen Messi, një shoku im e ka komshi

Sport

Takaj: Nuk ka b*le njeri të më marrë trajnerin, edhe mua më pëlqen Messi, një shoku im e ka komshi

Publikuar

-

Ardjan Takaj nuk e pengon trajnerin Ilir Daja të largohet në janar, por me një kusht që duhet ta plotësojnë patjetër klubet e interesuara për të. “Kushdo që e ndien veten i madh në Shqipëri, mund të vijë që nesër te Skënderbeu dhe të sjellë lekët. Unë nuk mund të prish punën time dhe të rregulloj punët e Tiranës. Dy pikë më shumë se ne kanë…”.

Është kjo përgjigjja që jep presidenti i klubit korçar pas zërave më të fundit që e shikojnë Dajën si trajnerin e ri të Tiranës, por gjithashtu edhe si kandidat potencial për t’u ulur në stolin e Partizanit. Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, Takaj sqaron disa çështje, ndërsa nuk lë pas thumbimet për rivalët.

Zoti Takaj, shumë zhurmë për Skënderbeun e pasjanarit, mbi të gjitha për një largim të mundshëm të trajnerit Daja. Çfarë po ndodh realisht?

Më vjen të qesh kur dëgjoj për prapaskena me trajnerin.

Pse?

Po pse, pa zot është Skënderbeu?!

Prandaj ju kontaktuam për të mësuar nga ju planin që keni, qoftë me trajnerin apo edhe lojtarët…

Të gjithë janë nën kontratë me Skënderbeun dhe nuk ka asnjë shans të largohen pa miratimin tim, duke filluar nga Daja i pari. Pastaj, nuk e di se kush i ka ato b… e mëdha që t’i marrë trajnerin Skënderbeut… Keni dëgjuar ndonjëherë në këto tetë vite ju që na ka marrë ndonjë klub trajnerin që kemi pasur në detyrë…?

Të flasim më konkretisht. Jeni në dijeni të një negociate mes Tiranës dhe trajnerit Daja, pasi edhe palët kanë konfirmuar një takim që kanë pasur pak javë më parë…

Me mua s’ka folur njeri. Sa i përket trajnerit, me sa di, ka biseduar për rrogat e prapambetura që i detyrohet Tirana, jo për bashkëpunim. E dini ju si bëhesh i fortë në futboll? Së pari, duhet të kesh lekë shumë. Më pas vjen këtu te ne dhe paguan një shifër që na trondit dhe bindemi që na duhen ata lekë. Në këtë mënyrë mund të marrësh kë të duash te Skënderbeu. Kështu funksionon futbolli, jo me shoqëri.

Çfarë doni të thoni me këtë?

Dua të them që këtu ecin me idenë që “kam një shok unë dhe do marr Ilir Dajën apo Ilir Bozhiqin te Tirana”. Nuk funksionon futbolli me shoqëri. Cilido klub që e ndien veten i madh në Shqipëri, mund të vijë që nesër te Skënderbeu dhe të thotë: “Urdhëro, na lekët”. Në rast se mua më duhen ata lekë, i marr dhe bëj pazar për këdo që kam nën kontratë. Në të kundërt, askush nuk ikën dhe duhet të presë t’i mbarojë kontrata. Futbolli nuk është me llafe dhe ide që vijnë nga kafenetë për dëshira trajnerësh apo lojtarësh.

Gjithsesi, ju jeni i hapur për ofertat në drejtim të trajnerit…

Shikoni, edhe mua më pëlqen Mesi, madje kam një shok që e ka komshi dhe i ka thënë disa llafe të mira për Skënderbeun, por nuk e marr dot. Klubi i Skënderbeut është serioz dhe mirëpret çdo ofertë serioze. Në rast se del ndonjë i fortë, atëherë e mirëpresim, siç bëri Gent që na mori Olainkën, apo klubi hungarez që bleu Latifin. Në rast se është më i fortë se unë, sigurisht që do të bëjë diferencën.

Edhe Daja konsiderohet si lojtar, pasi derisa është pjesë e Skënderbeut me një kontratë profesionale, kështu do të funksionojë edhe për trajnerin. Unë nuk mund të prish punën time dhe të rregulloj punët e Tiranës, Partizanit, Kukësit apo Vllaznisë. Domethënë, kanë halle ata tashmë dhe do t’ua zgjidh unë… Pra, duhet të prish punët e mia dhe të rregulloj të të tjerëve. Pastaj, shikoni pak renditjen aktuale të Superiores.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: