Connect with Us

E bujshme/ Ancelotti dhe Ibrahimovic do të transferohen tek ky ekip

Premier Liga

E bujshme/ Ancelotti dhe Ibrahimovic do të transferohen tek ky ekip

Publikuar

-

Pas shkarkimit nga Napoli, Carlo Ancelotti nuk do të bëjë pushim, por pritet shumë shpejt të nisë një aventurë të re.

60-vjeçari është në bisedime me Evertonin dhe marrëveshja mes palëve pritet të zyrtarizohet shumë shpejt.

Por, klubi anglez nuk po mendon vetëm për Ancelottin, por bashkë me trajnerin italian të transferojë edhe Zlatan Ibrahimovic. Suedezi është në kërkim të një klubi të ri, pasi i dha fund aventurës tek LA Galaxy.

Milani është përfolur shumë si destinacioni i ardhshëm i Ibrahimovicit, por nuk përjashtohet mundësia që ai të ndjekë ish-trajnerin e tij, Ancelottin, në Premier League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE