Connect with Us

E bujshme/ Milani hyn në garë për sulmuesin më të kërkuar në Europë

Seria A

E bujshme/ Milani hyn në garë për sulmuesin më të kërkuar në Europë

Publikuar

-

Milan i është bashkuar listës së klubeve që konkurrojnë për Erling Haaland, dhe janë gati t’i ofrojnë 19-vjeçarit 5.5 milionë euro në sezon.

Salzburg kërkon mbi 60 milionë euro për kartonin e Haaland, por ai mund të lirohet për 30 milionë euro, përfshirë edhe pagesat e agjentit, sipas një klauzole të veçantë lirimi që mund të aktivizohet në merkaton e janarit.

Sipas “SportItalia”, tani është edhe skuadra e Milanit që po kërkon talentin norvegjez. Përveç Milanit në garë për Haaland janë edhe Dortmund, Liverpool, Juve, United apo edhe ekipe të tjera të mëdha.

Milani ka një avantazh nga ekipet e tjera të mëdha, se te kuqezinjtë e ka të sigurt vendin në formacion dhe mund të zhvillohet akoma edhe më shumë si lojtar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: