Connect with Us

E pabesueshme/ Ja sa tifozë ishin gjithsej në të pesta sfidat e Suprligës dje

Sport

E pabesueshme/ Ja sa tifozë ishin gjithsej në të pesta sfidat e Suprligës dje

Publikuar

-

Java e 16-të e Kategorisë Superiore u zhvillua e gjitha në mesjavë, por me një orar disi të pazakontë sa i përket numrin të ndeshjeve. Nëse në javët e tjetra luhej dy deri maksimumi tri takime në 13:00, dje u shënua një rekord, pasi u zhvilluan plot katër ndeshje në këtë orar, pikërisht Teuta-Partizani 1- 0, Bylisi-Laçi 1-0, Luftëtari-Skënderbeu 2-0 dhe Vllaznia-Kukësi 1-2.

Vetëm Tirana-Flamurtari 2-0 u zhvillua me drita në “Selman Stërmasi”, me fillim në 16:00. Kampionati rikthehet sërish të dielën, me javën e 17-të, që do të jetë e fundit për këtë vit. Gjysma e garës përfundon më 22 janar 2020, kur dhe është parashikuar të zhvillohet java e 18-të. Ndërkohë, ajo që ra në sy në ndeshjet e djeshme, ishte fakti se tri skuadra u drejtuan nga trajnerë portierësh.

Luan Birçe që ka disa javë në pankinën e Flamurtarit dhe Emanuel Egbosë te Tirana, iu shtua dje Dritan Kristidhi, i cili debutoi me fitore si kreu i pankinës së Luftëtarit. Ndeshjen e parë në stolin e Teutës e kishte edhe Edi Martini, teksa durrsakët fituan 1-0 ndaj Partizanit.

Gjithashtu të kuqtë drejtoheshin për herë të parë nga Reinaldo Kalari, i cili është komanduar në këtë post. Ndërkohë, bie në sy numri i paktë i tifozëve, teksa pesë ndeshje të luajtura nuk kapin dot as 30% të pranisë në derbin Partizani-Tirana (19.000).

Në total dje kanë qenë 5500 shikues në pesë ndeshje. Rekordin e mban takimi i luajtur në “Selman Stërmasi”, ku kishte afro tre mijë tifozë bardheblu./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE