Connect with Us

El Clasico/ Ja çfarë kuptimi kishin parullat që u shpalosën mbrëmë në “Camp Nou”

La Liga

El Clasico/ Ja çfarë kuptimi kishin parullat që u shpalosën mbrëmë në “Camp Nou”

Publikuar

-

Dy parulla politike u shpalosën mbrëmë në “Camp Nou” në barazimin pa gola mes Barcelonës dhe Realit.

Parullat ishin të vendosura në nivelin e dytë të stadiumit, te njëra prej tyre shkruhej “Spanjë, uluni dhe bisedoni”, te tjetra “Liri”.

Katalonja ka kohë që i kërkon Spanjës të ulen dhe të diskutojnë për çështjen e pavarësisë së këtij rajoni. Përveç parullave, jashtë “Camp Nou” nuk munguan as protestat e udhëhequra nga Tsunami Demokratik para, gjatë dhe pas ndeshjes ku tema kryesore është ajo e pavarësisë së Katalonjës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: