Connect with Us

El Clasico nuk ka mbaruar akoma/ Reali bën kërkesën e çuditshme

La Liga

El Clasico nuk ka mbaruar akoma/ Reali bën kërkesën e çuditshme

Publikuar

-

Real Madrid nuk e ka kapërdirë lehtë barazimin 0-0 ndaj Barcelonës në “El Clasico”. Edhe pse luhej në fushën kundërshtare, madrilenët mendojnë se ishin superiorë ndaj katalanasve dhe vetëm vendimet e gjyqtarit dhe nga salla e VAR për të mos akorduar penallti në favor të tyre, i hoqën nga duart tri pikë.

Emisioni “Jugones” në “La Sexta” ka zbuluar se madrilenët nuk besojnë se janë gabime me mirëbesim ato që kanë bërë gjyqtarët në këtë ndeshje sa u përket dy penalltive që nuk u dhanë në favor të Varane i rrëzuar dy herë në zonë. Ndaj i kanë bërë një kërkesë zyrtare për sqarim Federatës Spanjolle të Futbollit.

“Reali i kërkon Federatës që ta lejojë të dëgjojë audiot e komunikimi të drejtpërdrejtë që arbitri Hernandez Hernandez zhvilloi me shefin e VAR, De Burgos Bengoeçea, në të dy rastet e penalltive të Varane në pjesën e parë”, u shpjegua gjatë emisionit.

Meqë në të kaluarën Komisioni i gjyqtarëve ka deklaruar se është transparent dhe nuk ka çfarë të fshehë, Reali do të kërkojë që të dëgjojë këtë audio. Një vit më parë, Velasko Karbajo bëri publike audion e diskutimit të penalltisë së Varane ndaj Suarez në “El Clasico” që u mbyll me shifrat 5-1 për katalanasit. /vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE