Connect with Us

Finalja e Superkupës së Italisë/ Juventusi merr lajmin e keq

Seria A

Finalja e Superkupës së Italisë/ Juventusi merr lajmin e keq

Publikuar

-

Të dielën, Juventusi do të luajë në Riad të Arabisë Saudite kundër Lazios për finalen e Superkupës së Italisë.

Kur duhene dhe tre ditë nga finalja, Juventusi ka marrë një lajm të keq. Alex Sandro pritet të mungojë këtë ndeshje, braziliani la fushën e lojës mbrëmë kundër Sampdorias para se ë mbaronte ndeshja për shkak se ka ndjerë shqetësime.

Klubi bardhezi ka njoftuar se braziliani duhet t’i nënshtrohet fizioterapisë për të parë nëse do të rikuperohet deri të dielën, apo jo.

Ndërkohë edhe portieri polak, Wojciech Szczesny, po stërvitet veçmas të tjerëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: