Connect with Us

Java e fundit e Superligës për këtë vit luhet e gjitha të dielën, ja oraret e sfidave

Sport

Java e fundit e Superligës për këtë vit luhet e gjitha të dielën, ja oraret e sfidave

Publikuar

-

Java e 16-të e Kategorisë Superiore, u luajt e gjitha ditën e djeshme dhe e njëta gjë do të ndodhë edhe me javën e 17-të, nëse nuk do të ketë ndonjë ndryshim, gjatë ditëve në vijim.

Pra, java e 17-të e kampionatit shqiptar, do të luhet ditën e dielë, 22 dhjetor. Të 5 sfidat do të zhvillohen, të dielën, ku tre takime do të startojnë në orën 13:00.

Bëhet fjalë për ndeshjet: Laçi-Tirana, Flamurtari-Teuta dhe Bylisi-Luftëtari. Ndërkaq dy sfidat e tjera, Kukësi-Skënderbeu dhe Partizani-Vllaznia do të startojnë në orën 16:00.

Axhenda e javës së 17-të:

E DIELË 22 DHJETOR:

Laçi-Tirana 13:00

Flamurtari-Teuta 13:00

Bylisi-Luftëtari 13:00

Kukësi-Skënderbeu 16:00

Partizani-Vllaznia 16:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE