Connect with Us

Stadiumi i ri/ Klubi i madh anglez u shokua me atë çfarë gjeti brenda

Premier Liga

Stadiumi i ri/ Klubi i madh anglez u shokua me atë çfarë gjeti brenda

Publikuar

-

Tottenham investoi te ndërtimi i një stadiumi modern dhe 3 prillin e këtij viti u bë inaugurimi i tij. “Tottenham Hotspur Stadium” është stadiumi më modern në Europë, por gjatë punimeve drejtuesit e klubit dhe teknikët e ndërtimit u befasuan.

Ata gjetën rreth 3 hektarë cannabis të fshehur në zonën ku do të ndërtohej struktura. “Ishin në një depo që ishte mbyllur nga brenda. E imagjinoni dot surprizën tonë kur arritëm të futeshim brenda? Sigurisht që na u desh të lajmëronim menjëherë policinë“, thekson Daniel Levy, presidenti i Tottenham.

Biznesi i disa personave të panjohur u dëmtua dhe menjëherë filloi hakmarrja. “Ishim viktimat e hakmarrjes. Ata erdhën për të prerë tubat e ujit në momentin që nisëm punimet. Ndërtesat dhe rrugët u përmbytën, na krijuan një siklet të madh“, rikujton Levy momentet e vështira, ndërsa tani i gëzohet kryeveprës që i kushtoi rreth 1 miliard sterlina. /Abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: