Connect with Us

Të dielën luhet finalja e madhe/ Italia kopjon Spanjën, ja formati i ri

Seria A

Të dielën luhet finalja e madhe/ Italia kopjon Spanjën, ja formati i ri

Publikuar

-

Të dielën në Riyad të Arabisë Saudite, Juventusi do të sfidojë Lazion në finalen e Superkupës së Italisë në një ndeshje në formatin klasik ku përballen fituesja e kampionatit me fituesen e Kupës së Italisë, por liga italiane e futbollit po mendon për një format të ri, të një Superkupe Italie në të cilën do të marrin pjesë 4 skuadra.

Synohet një model i ngjashëm me atë të Superkupës së Spanjës që këtë edicion për herë të parë do të garojnë për trofeun 4 skuadra. Në Itali liga italiane e futbollit sipas asaj që shkruan Corriere Dello Sport, synojnë që në një Superkupë me 4 skuadra të marrin pjesë fituesja e Serie A, vendi i dytë në kampionat dhe dy finalistet e Kupës në një Final Four me dy gjysmëfinale dhe një finale të madhe për dorëzimin e trofeut.

Aktualisht Superkupa e Italisë me një finale teke u sjell 7,5 milionë euro arkëtime klubeve, ndërkohë që me 4 skuadra arkëtimet mund të shkonin deri në 30 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: