Connect with Us

E bujshme/ Granit Xhaka iu jep lajmin e papritur shokëve të tij

Premier Liga

E bujshme/ Granit Xhaka iu jep lajmin e papritur shokëve të tij

Publikuar

-

Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali. Gazeta e madhe gjermane “Bild”, raporton se mesfushori me origjinë shqiptare do të largohet nga “Emirates” dhe do të rikthehet në Bundesligë. Madje, ai ka lajmëruar edhe shokët e tij ëpr këtë vendim.

Në fillim të këtij sezoni, Xhaka mori shirtin e kapiteni tek Arsenali, por e mbajti për një kohë të shkurtër pas atij incidenti të famshëm me tifozët dhe që nga ai çast nuk ka gjetur qetësi. I lodhur nga e gjithë kjo situatë, 27-vjeçari po bën valixhet gati për t’u larguar në merkaton e janarit.

Po sipas “Bild”, destinacioni i tij i ri pritet të jetë Hertha Berlin, ekipi kryeqytetas i Bundesligës ka shprehur së fundmi interes të madh për Xhakën, por nuk përjashtohet as pista e transferimit në Serie A, tek Inter apo Milan. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE