Connect with Us

E çuditshme/ Trajneri i klubit francez gjobit lojtarët se panë El Clasicon

La Liga

E çuditshme/ Trajneri i klubit francez gjobit lojtarët se panë El Clasicon

Publikuar

-

Një ngjarje e paprecedentë në Francë, aty ku dy futbollistë rrezikojnë të gjobiten rendë. Antoine Kombouar, trajneri i Toulouse. ka mbledhur skuadrës pas ndeshjes me Lyon (u luajt në mesjavë për Kupën e Francës) për shkak se në stolin e rezervave është gjetur një telefon.

Kombouar është zotuar para futbollistëve se ai që e ka pasur atë telefon do të gjobitet rëndë. Raportohet se Matthieu Dossevi dhe Aaron Leya Iseka janë dy futbollistët që dyshohen se e kanë pasur telefononin.

Nëse i përket Dossevit, atëherë ai rrezikon edhe shiritin e kapitenit. RMC shkruan se ai ka qenë duke parë “El Clasico”-n, së bashku me një lojtar tjetër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE