Connect with Us

E konfirmon Fakiç, sulmuesin e Skënderbeut e duan në Kosovë

Sport

E konfirmon Fakiç, sulmuesin e Skënderbeut e duan në Kosovë

Publikuar

-

Edhe pse ekipi ndodhet në një moment jo të mirë, Skënderbeu ka shumë elementë cilësorë në organikë.

Një prej tyre është sulmuesi Oto Xhon, i cili kërkohet në Kosovë. Skuadra e Dritës, do sulmuesin e korçarëve dhe do të tentojë ta transferojë, siç raporton “Gazeta Olle”.

Oto Xhon e njeh mirë kampionatin kosovar, pasi ka luajtur më parë te skuadra e Trepçës ’89.

Drejtori sportiv i korçarëve, Haris Fakiç, pranon se disa klube të Kosovës e duan nigerianin.

“Ekziston interesimi nga disa skuadra kosovare për Oto Xhon, por asgjë nuk është konkrete deri më tani. Ai kërkohet nga skuadra që luftojnë për titulll, por është në kontratë me Skënderbeut dhe është lojtar i klubit tonë”, shprehet Fakiç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: